Należymy do Klubu Hodowców Kotów Rasowych Felis Posnania, która jest Członkiem Federacji Felis Polonia (FIFE).

Nasze KOTY są regularnie szczepione szczepionką Purexax Fel V, są regularnie odrobaczane, wszystkie nasze  Koty  posiadają szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Moje Koty na zawsze pozostaną z mną. Nie wymieniamy Kotów, na inne "nowsze" aby Hodowla istniała zawsze.

Wszystkie nasze Norwegi mieszkają z nami. Żaden z naszych Kotów nie mieszka i nie mieszkał w Wolierze.


Nasza pierwsza koteczka :

DISTINGUISHED MERIT  Birra U`Lidy *PL

Birra to nasz pierwszy kot Norweski Leśny, który z nami zamieszkał. Pamiętam jak kotka przyszła na nasze kolana i było już pewne, że to ona z nami odjedzie do swojego nowego domu, po prostu wybrała nas, jako swoich przyszłych właścicieli a my wiedzieliśmy, że jeśli kotka wybrała nas to musi być nasza! Birra ma bardzo mocny charakter, była pierwsza i do teraz to Ona jest kotką, która przewodzi wszystkim naszym kotom. Jako mały kociak chodziła na spacery po lesie z Owczarkiem Kaukaskim naszych przyjaciół Ani i Arka, kot i pies bardzo przypadły sobie do gustu i do teraz jak się spotykamy, to nasze milusińskie zwierzaki bardzo dobrze pamiętają wspólne wypady. Birra to bardzo dobra mama dla swoich dzieci. Jest bardzo zrównoważona, mądra, inteligentna i wielka z niej cwaniara, jak chce zwrócić na siebie uwagę, to robi to, czego jej nie wolno.. a ona doskonale wie czego jej nie wolno :-)  Nie żałujemy jej wyboru i to jej charakter przekonał nas do tego, że w naszym domu muszą zamieszkać inne koty tej rasy. Birra uwielbia wypady do lasu i weekendy na naszej działce. Jest odważna i pewna siebie, lubi pieszczoty i szalone zabawy, szybkie bieganie po domu i najważniejsze po tym wszystkim jest to aby dobrze sobie podjeść i pospać ale nie jest leniwa, wręcz przeciwnie zawsze ma  dużo energii - to prawdziwy NORWEG :-)

Rasa kolor (symbol) NFO f 09 - 0,1 Female
Rasa + kolor Norweski Leśny - czarny szylkret z białym
Rodowód nr PL FPL LO 4479
Data urodzenia 30.03.1999 r.
Mikroczip nr 9720 0000 0754 410

3 x EX3

1x EX2


Nasza druga koteczka :

International Champion  Ancora Aniro *PL

Europa Premior Ancora Aniro*PL

Distinguished Show Merit, DSM 

Ancora, jak Birra powiła pierwszy miot i Ona była jedyną kotką, to już wtedy byłam pewna, że z nami zostanie. Chciałam aby w naszym domu zamieszkał drugi Norweg i po cichu wiedziałam, że będzie nim Ancora:-) Przede wszystkim uważałam, że dwa koty będą miały raźniej. Doskonale pamiętam wszystkie nasze kociaki ale pierwszy miot był w naszym domu prawdziwym wydarzeniem, Akiro, Azim, Amaro no i Ancora, która zawsze uczestniczyła w zabawach z kocurkami, była najbardziej ufna i taka pozostała do teraz. Ancora jest bardzo przyjazna do obcych kotów i do ludzi, w lesie potrafi pobiec do ludzi i się z nimi przywitać, co często ludzi, którzy mają mały kontakt z kotami wręcz szokuje. Niestety czasem inaczej jest z psami, pies, który za bardzo szczeka bardzo ją denerwuje i wtedy potrafi pokazać naturę Norwega.. a Norweg jest spokojny i toleruje dużo jednak są momenty, gdzie i on musi pokazać jakie powinny panować obyczaje, dlatego Ancora - kotka bardzo przyjazna do otoczenia, nie lubi psów, które za dużo szczekają, psy, które żyją w pobliżu naszej działki są już przyzwyczajone do kotów i bardzo lubią kontakt z naszymi kotami :-) Ancora, podobnie jak jej mama lubi pieszczoty i Towarzystwo ludzi, uwielbia się bawić z Birrą a jej najlepszym kumplem i "nie tylko" jest nasz kocurek Arron:-) Kocha zabawy i spanie razem z nami w łóżku,  jest na pewno bardziej tajemnicza niż Birra ale jej charakter jest cudowny. Oprócz tego, to kocia kokietka. Jest bardzo dużą kotką, wysoką na łapach a w zimie gdy ma wspaniałe futro wygląda bardzo imponująco. Ancora ma niesamowity charakter, nie boi się nikogo i niczego a zarazem jej ufność do wszystkiego co ją otacza jest zasługą tego, że jest przez nas bardzo kochana i nie wyobrażamy sobie domu bez niej ! Ancora w listopadzie 2002 roku została Kastratką, jej jedynym dzieciątkiem jest Kocurek Dino ANIRO*PL. Ancora to kotka, która potrzebuje  towarzystwa człowieka! :-) TO PRAWDZIWY Norweg ! OBECNIE jest na stronie Tytułowej naszej Hodowli.

Ancora jest pierwszą kotką w Polsce, która ukończyła tytuł Europa Premior (Koty Półdługowłose).

Ancora Aniro*PL Rasa kolor (symbol) NFO es  09 23 - 0,1 Female
Rasa + kolor Norweski Leśny
- kremowy srebrzysty z białym
Rodowód nr. PL FPL LO 4480
Data urodzenia 29.10.2000 r.
Mikroczip nr 9851 2002 2064 881

14 x BIS 

19 x BOS

48 x NOM BIS

35 x EX 1

29 x HP

Skogkatt 2003 Kastraty - V miejsce

Skogkatt 2004 Kastraty - VI miejsce

Skogkatt 2005 - V miejsce

Top Cat Wielkopolski 2003 Kastraty - I miejsce

Top Cat Wielkopolski 2004  - I miejsce

TOP CAT POLSKI, Kastraty 2003 - II miejsce


 

Nasza trzecia koteczka :

Europa Champion  Basti Aniro *PL

Basti, to nasza druga kotka, którą zdecydowaliśmy się zostawić. Basti jest bardzo żywiołową kotką, jej pokazy akrobatyczne są niesamowite. Nawet wizjer w drzwiach może być dla niej wspaniałym punktem do skocznych zabaw. Bez wątpienia, Ona jest największą przylepą, nie ma dnia aby nie domagała się pieszczot, jest zazdrosna jak za dużo poświęcamy uwagi innym naszym kotom a nie jej, wtedy na siłę przepycha się aby ją głaskać i przytulać :-) Jak pozostałe nasze koty, uwielbia wypady do lasu i na działkę. Jest zaciekawiona towarzystwem obcych kotów i psów. Jej ciekawość świata jest tak ogromna, że raz nie powstrzymała się aby w lesie zajrzeć do ogromnego mrowiska.. lekcja ta była dla niej bardzo przykra ale pozostała nauczką. W domu eksponuje swój wspaniały ogon, unosząc go cały czas do góry :-). Tam gdzie jest zabawka, piłka, piórko to tam jest też i Basti. W domu jeśli śpi, to tam gdzie są wszyscy domownicy, chodzi za nami krok w krok - tak bardzo domaga się towarzystwa człowieka. Każdy kontakt wzrokowy z Basti kończy się zawsze jednym, biegnie szybko do nas z wyeksponowanym ogonem, gadając przy tym po swojemu i domaga się zainteresowania :-) Basti to także prawdziwy NORWEG :-) Swoim charakterem wniosła bardzo dużo do naszego domu.

  Rasa kolor (symbol) NFO ds 24 09 - 0,1 Female
Rasa + kolor Norweski Leśny
- rudy srebrzysty cętkowany z białym
Rodowód nr. PL FPL LO 4478
Data urodzenia 06.08.2001 r.
Mikroczip nr

2 x BIS (6-10 m)

20 x NOM BIS

12 x BIV

31 x EX1

Skogkatt 2002 Kociaki - XIV miejsce

TOP CAT POLSKI 2002 Kociaki - III miejsce

Top Cat Wielkopolski 2002, Kociaki - I miejsce


A oto nasz kocurek

DISTINGUISHED MERIT   Europa Champion Arron Snowlovers* D

O Arronie, można dużo pisać :-) Bardzo chciałam Kocura, szukałam po wielu zagranicznych Hodowlach, w końcu dowiedziałam się od Lidki o kocurze, który uwielbia wchodzić do torebek, ma świetny charakter i kocha ludzi...... Arron urodził się u naszych znajomych w Niemczech :-) Nie wiedziałam, nie byłam przekonana, rozmowy z Kasią i Arkiem (wtedy jeszcze właścicielami Arrona)  , fotki, przekonały mnie :-) Arron przyjechał do nas ze swoim bratem, Enrico, miałam porównanie i nie było mowy aby Arron odjechał do Berlina, futrzak, zabawny kociak, niczego się nie bał, miał wtedy 4 miesiące, mówiłam do niego Misio, zauroczył mnie:-) Arron, to gadająco - śpiewający KOT, obecnie mówimy na niego Pavarotti, oczywiście na swoje imię reaguje natychmiast. Cechę tzw. "gadania" przenosi na swoje dzieci:-) Jest odważny, bardzo kontaktowy, uwielbia towarzystwo ludzi. Kocha las, działkę, uszykowana przenoska to dla niego sygnał, pakowania się, On pierwszy jest zawsze gotowy do wypadów. Torba, plecak to żaden problem, zaraz w niej jest aby z nami gdzieś wyjechać. Jest stuprocentowym kocurem, potrafi pokazać w naturze, że denerwowanie kocura nie jest bezpieczne. Ale nie mamy problemów na wystawach i wiemy, że Arron przenosi dobre charaktery dla swoich dzieci. Dom bez Arrona, nie byłby już takim jakim jest obecnie :-) Jedyna wada Arrona, to niechęć do kąpieli, już inni się o tym przekonali ale On jest twardo na "NIE" :-( Jest dużym kocurem i masywnym. Kociaki po Arronie  z miotu na literę C, ważą imponująco dużo, Kourki w wieku 5 miesięcy ważyły 5 i 5,5 kg  kg a Kotki 4 i 4,5. Arron jest prawdziwym Norwegiem, nie żałujemy, że z nami zamieszkał, jego charakter jest takim jakiego oczekiwaliśmy:-) Lubi się bawić, gonić, każda zabawka Basti jest dla niego wyzwaniem a gonitwa z maluchami po domu, to już prawdziwa frajda:-) 

Rasa kolor (symbol) NFO n 09 - 1,0 Male
Rasa + kolor Norweski Leśny - czarny z białym
Rodowód nr. PL FPL LO 4477
Data urodzenia 25.02.2001 r.
Inne Test Genetyczny w kierunku GDS IV - Genotyp N/N (wolny).

Certyfikat Laboklin nr 0806S57399 z dnia 26-06-2008

Mikroczip nr 985120023551522

 

 

3 x NOM BIS

1 x HP

21 x EX 1

1 x EX 2

TOP CAT POLSKI 2002 - XII miejsce

Top Cat Wielkopolski 2003, Koty Dorosłe - V miejsce


 

A oto nasz drugi kocurek

Europa Champion   Ferrero Aniro*PL

Zawsze chciałam mieć rudego Kocurka:-) Sądziłam, że nadejdzie czas, że sprowadzę Kota z zagranicy w tym kolorze, stało się jednak  inaczej, został kocurek z moim przydomkiem Hodowlanym :-). Jest bardzo żywym i kontaktowym kotem, gadulstwo oddziedziczył po tacie. Jako kociak osiągnął bardzo dobre wyniki wystawowe, zobaczymy jak będzie spisywał się  w Klasie Otwartej ? Dla Ferrero chciałabym zakupić kotkę, jest to jeszcze odległa decyzja ale już zaczynam nad nią myśleć a co z tego wyjdzie, zobaczymy ? cdn :-)

Ferrero Aniro*PL  (fot. Rafał Lewandowski) Rasa kolor (symbol) NFO d 23 - 1,0 Male
Rasa + kolor Norweski Leśny - rudy
Rodowód nr. PL SHKRP LO 15 106
Data urodzenia 29.04.2003 r.

      3 x BIS (3-6 m)

     1 x BOS (Klasa 09)

     16 x NOM BIS

     9 x BIV

     34 x EX 1

      2 x EX 2

Skogkatt 2003 Kociaki -  XV miejsce

Top Cat Wielkopolski 2003, Kociaki- I miejsce

TOP CAT POLSKI 2003 Kociaki- I miejsce

 


Nasza czwarta Koteczka

Ofra U Lidy*PL,

Ofra U Lidy*PL Rasa kolor (symbol) NFO fs 02 - 0,1 Female
Rasa + kolor Norweski Leśny - czarna dymna szylkretka z białym
Rodowód nr  (PL) FPL LO 6574
Data urodzenia 16-09-2006
Inne Test Genetyczny w kierunku GDS IV - Genotyp N/N (wolny).

Certyfikat Laboklin nr 083S69099 z dnia 03-04-2008

Mikroczip nr 9772 0000 5504 632

 


Nasz Kocurek

Kenzo Aniro*PL,

 

Kenzo Rasa kolor (symbol) NFO d 09 22 - 1,0 Male
Rasa + kolor Norweski Leśny - (rudy z białym pręgowany klasycznie)
Rodowód nr  (PL) FPL LO  15 176
Data urodzenia 13.07.2005 r.
Mikroczip nr 9851 2002 3551 522

 


Nasz  Kocurek

Nicola Aniro*PL,

Nicola Rasa kolor (symbol) NFO n 03 - 1,0 Male
Rasa + kolor Norweski Leśny - czarny z białym bikolor
Rodowód nr  (PL) FPL LO  15 176
Data urodzenia 12-04-2008
Inne Testy Genetyczne Rodziców w kierunku GDS IV  n/n
Mikroczip nr 9820 6160 0005 609

4 x EX 1

 1 x BIV

 2 x NOM BIS


              ?

Czekamy i obserwujemy Kotki. Tym razem będzie to Kotka w kolorze.... :-)